Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Marko Kloos - Smlouva na Život

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Smlouva na život

Asi abych se nenudil, načal jsem dvě různé sci-fi military série…

 Obě vydalo nakladatelství Fantom print. První série se prozaicky jmenuje První linie a úvodní díl (zatím pěti dílné série) pak Smlouva na život. Autorem je Marko Kloos německý rodák nyní žijí v americe.

Jako ve většině military sci-fi tu máme klasickou šablonu: důvod narukovat -> výcvik -> zelenáč -> první krev -> rambo :). V tomto příběhu je důvodem k narukování neutěšená životní situace hlavního hrdiny Adrewa Graysona. Je totiž mladá socka. V roce 2108 je lidí přespříliš a většina obyvatel žije ve velkých přelidněných komplexech, kde není nouze o vraždy, zloděje a špinavý obchod. Tohle by se asi dalo přežít, ale když žijete pomalu v holobytě odkázáni na dva tisíce kalorii jídla denně bez chuti. To už člověka motivuje k narukování. Vaří tam prostě lépe.

Důvod proč narukovat máme za sebou a teď se podíváme na výcvik. Kupodivu autor nejde ve šlépějích ostatních spisovatelů. Kloos osekal výcvikové pasáže na nejnutnější kousky a brzy přichází do fáze zelenáč, v níž hodí hlavního hrdinu do výru nepokojů v přelidněných komplexech. Po prvních střetech dochází i na klasické průšvihy a hlavní hrdina musí vyklidit pole. Dostává se na palubu vesmírného korábu, jehož standardní mise se promění v noční můru.

Kniha, jakož více příběhů z tohoto prostředí, se má tendence opakovat, ale co chcete od vojenského tématu? Je to prostě dril :). Na úvodní knihu je to napsané velmi svižně a společně se střízlivým pohledem na technologie a boje mi to dává signál, že by další díly mohly stát za přečtení.

Sdílejte tento článek

prechod

3996874
Today
This Month
Last Month
All days
525
8859
36772
3996874

Your IP: 3.231.217.107
Server Time: 2023-06-10 21:14:30

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME