Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Michael Bronec - Tři Kapitáni I

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Tři kapitáni - mračna nad arenou

Michael Bronec je nakladatel a rozhodl se taktéž něco sepsat…

A je to poměrně překvapující sci-fi trilogie Tři kapitáni. Zatím je venku pouze první díl s podtitulem Mračna nad Arénou. Překvapující je právě proto, že Michael Bronec je docela slušný guru fantasy a sám hereticky napíše space operu :). Ale jak se povedla jeho prvotina?

Myslím si, že poměrně slušně. Děj je zasazen do daleké budoucnosti, kdy Země a zbytek republiky stojí na pokraji další galaktické války. V čele Země stojí Koordinátor Arnošt Kodex, jež se snaží říši nějakým způsobem udržet. Jenže na Zemi se objevuje mince z Pravého Kovu. Tajuplná mince patří k bájnému pokladu bývalého Císařství. A jak by řekl klasik – Kdo ovládá mince, ovládá vesmír – jenže jsou tu i Korzáři, kteří vědí o pokladu více. Kodex tedy musí vyslat svého nejlepšího vyjednávače. Nicméně na Zemi jsou další elementy, které situaci začínají komplikovat…

Kniha se četla velmi dobře a oceňuji nezvyklou autorovu imaginaci, jenž ve mne vzbuzovala vzpomínky na dobrodružné romány Juliuse Vernea, protkané romantikou pirátů – lovců pokladů a hard sci-fi v podobě vylepšených lidí a neuvěřitelně vyspělých technologií. Co mně však vadilo bylo, že kniha končí poměrně brzy, netvoří uzavřený celek a druhý díl je prozatím v nedohlednu (snad vyjde tento rok). Takže nám postavy zůstávají poněkud plošší, bez hlubší minulosti, universum taktéž a příběh hodně otevřený.

Případný čtenář sice dostane velmi dobrou, místy až pohádkově, dobrodružnou space operu, nicméně bez brzy vydaných dalších dílů kniha sama nedokáže obstát. Všem zájemcům nicméně doporučuji zakoupit a přečíst až bude celá trilogie kompletně venku ;).

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742524
Today
This Month
Last Month
All days
286
2173
43111
2742524

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:22:30

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME