Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Larry Correia - Grimnoirské kroniky

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Přivítejte alternativní svět po první světové válce…

Německo opět nevyhrálo, avšak v zárodku byla byl zastaven Hitler a jeho hnědo kabátníci. Jenže Německo by to stejně asi nedalo, protože Berlín se proměnil na město nemrtvých. Proč? Protože někdy v devatenáctém století se se na světě objevila magie. 

Larry Correia, který napsal oblíbenou sérii lovci monster s.r.o. nám přichází se svoji další sérii. Tentokráte se jedná o Grimnoirské kroniky. Tato trilogie je zasazená do období třicátých let. Německo je sice na kolenou, ale země vycházejícího slunce – Japonsko se stalo novým nebezpečím. Nesmrtelný císař a mág Tokugawa chce ovládnou celý svět. Všichni si myslí, že to je pouze touhou po moci. Proti němu stojí tajná organizace mágů Grimnoir, kteří mají udržovat mír. Ti se snaží Tokugawu zastavit.

Jake Sullivan neměl zrovna lehký život. V šestnácti se dostal do Velké války, kde zažil masakry obrovských rozměrů. Po válce se snažil živit jako soukromý detektiv, avšak nevyšlo to. Za oprávněnou obranu byl zavřen ve vězení. Nicméně dostalo se mu šance toto od činit díky spolupráci s federální vládou. Nicméně i federální vláda nejedná čestně a Jake naráží na tajnou organizaci Grimnoir. Sám se najednou ocitá ve víru událostí, které ho staví doprostřed válečného tažení Japonců.

Nikdo z Grimnoiru však netuší, že císař Tokugawa má vyšší cíl, proč sjednotit zemi. Magie totiž není metafyzická, ale jedná se o bytost. A proti této bytosti stojí dravec, který po němž zůstávají celé zničené světy. Mezitím se však Spojené státy snaží o registraci všech aktivních mágů. Federální vláda se tak dostává do konfliktu s Grimnoirem.

Dravec však nečeká snaží se dostat na zemi. Jake Sullivan s ostatními aktivními se musí dostat až do samotného impéria, aby zastavil podvodníka, který se vydává za císaře Tokugawu a jež se spojil se Stopařem – vyslancem Dravce.

Larry Correia již ukázal v předchozí sérii, že je velmi dobrý spisovatel. V této trilogii nám sice originalita trochu vyprchává (podobnost s x-meny a Jake je dost podobný typ Wolverinovi),   avšak čtivost (oproti lovcům tu nenajdete moc humoru) zůstává na vysoké úrovni. Všem, kteří mají rádi urban fantasy, a nebojí se třicátých let, tak jim tuto trilogii mohu jen doporučit.

{jcomments on}                                         

Sdílejte tento článek

prechod

2743833
Today
This Month
Last Month
All days
117
3482
43111
2743833

Your IP: 3.237.67.179
Server Time: 2020-12-04 04:35:25

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME