Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Petr Stančík - Pérák

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

perák

Znáte Péráka...?

Jedná se o legendárního hrdinu z dob protektorátu Čechy a Morava. Šuškanda přinesla historku o skákajícím člověku, který chránil v Praze České občany před nacisty a později tato postava získala přímo nadpřirozené schopnosti.         

Český autor Petr Stančík nám tu legendu přináší ve svém svébytném pojetí. Spisovatel vstoupil do literatury roku 1992 pod pseudonymem Odillo Stradický ze Strdic.  Krom spisovatelství je rovněž autorem několika vynálezů, například raketového pluhu nebo kyvadla poháněno tangencialní vrtulí. Zabývá se též perifyzikou a experimentální eschatologií. Toto druhé vydání Péráka má na svědomí nakladatelství druhé město.

Příběh zasazen do doby Protektorátu. Člověk, který má místo chodidel pružiny a přežívá v opuštěném vodojemu se snaží chránit obyvatele Prahy, před okupanty. Hlavní hrdina však neví, jaký je jeho původ. Snaží se jej proto rozluštit. Autor přichází s mnoha zajímavými a neotřelými nápady, které úspěšně integruje do příběhu. Jeho imaginace je opravdu ojedinělá, protože se můžete setkat s létajícím talířem, který nadnáší duchovní energie tibetských mnichů. Atentátem na Heydricha, jenž je vlastně komplotem svobodných zednářů anebo také s šokujícím zjištěním, že Hitler namaloval kubistický obraz, díky němuž jej Heydrich chce odstranit a sám usednou do čela německé říše.

Samotná kniha je doplněna na okrajích o vysvětlivky, skici a plakáty z této doby. Tuto knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o historii Československa a zároveň se nebojí nějaké té imaginace vycházející z místní legendy.            {jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742522
Today
This Month
Last Month
All days
284
2171
43111
2742522

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:18:45

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME