Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

František Kotleta - Velké problémy v malém Vietnamu

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Kotleta

Jednu kotletu, prosím. Jednoho Kotletu, prosím…

Už je tady zas! Ne, to není název knihy Timura Vermese, ale konstatování, že se na pulty obchodů dostává nová kniha Františka Kotlety – Velké problémy v malém Vietnamu. Jedná se o volné pokračování předchozí knihy Příliš dlouhá swingers party. Hlavním hrdinou zůstává Tomáš Kosek, jehož peripetie jsme mohli díky povídkám sledovat v díle prvním. V díle druhém nám Kosek přechází z povídek do formátu novely, jejíž kvalita poměrně kolísá.

Příběh s Asiaty je v našich vodách poměrně neobvyklý, ale u Kotlety si člověk zvykne na cokoli. I na bisexuální litevskou tajnou agentu s vietnamskými kořeny. Příběh se rozjíždí hned od počátku v Amsterdamu, kde Tomáš Kosek a jeho dva spolupracovníci pátrají po unesené dceři Českého premiéra. Záhy zjišťuji, že z textu není cítit žádné nadšení pro ty tuny krve, sexu a bůhví čeho ještě. Text mi připadá tak strojově napsaný a uhlazený, až by člověk řekl, že to nepsal Kotleta. Konstatuji, že formu má kniha lepší než předchozí, ale s touto formou se právě vytrácí ta předchozí „antiumělecká“ radost.

Nicméně autor nápady stále má! Z rukávu tahá nejen výše zmíněnou agentku, ale i tajné základy na území prahy, monstrózní bitku na andělu, praktikování sexuální magie nebo zážitky se státní úřednicí v kufru auta vezoucí je na smrt.

Nemohu napsat, že kniha se mi nelíbila, ale nemohu také napsat, že by se mi líbila. Tedy až na ten hentai harémový závěr :). Připadalo mi, že autor potřeboval uzavřít zpočátku roztahaný příběh o Tomáši Koskovy a připravit čtenáře rychlým koncem, na nové hrdiny. Doufám, že na podzim připravovaný Spad, jež podle anotace vypadá sakra dobře, dopadne v reálu skvěle a napraví slabší Kotletův počin.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742533
Today
This Month
Last Month
All days
295
2182
43111
2742533

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:40:31

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME