Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Ahn Do-Hyun - Losos, který se odvážil vyskočit výš

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Losos, který se nebál

Také se bojíte vyskočit výš?

Jihokorejský autor Ahn Do-Hyun narozen v roce 1961 se zařadil svou básní Řeka Nakdong mezi nejoblíbenější moderní básníky. Nicméně ve světe prorazil se s svou prózou Losos, který se odvážil vyskočit výš.

Kniha u nás vyšla v roce 2015 v nakladatelství knihy omega. Jedná se o poměrně uzoučký svazek, který je přeložen z anglického překladu. To mne poměrně zarazilo. Abych se však nerozohňoval nad dvojitým překladem, nevím v jakém jazyce autor dílo původně napsal.

Život lososa asi všichni znají - narodí se v řece. S proudem pluje do moře, aby zde dospěl. Později se vrací zpět do míst, kde se narodil, aby zde zplodil své potomstvo. Do-Hyun však čtenáři představuje neobvyklého lososa. Zkoumajícího lososa. Přemýšlejícího lososa. Jenže ostatní lososi mu nedůvěřují. Cítí se osamocen a nepochopen. Jak si poradí neobvyklý losos s opovržením a se sebou samým?

Autor velmi citlivě a poeticky vložil do lososa duši a život, které reflektují člověka a společnost. V této nádherné bajce zažijete úžasnou cestu plnou hledání odpovědí na otázky života, hledání svobody, lásky a harmonie s přírodou.

Po dokončení knihy Vám zůstane její obsah dlouho ležet v hlavě a jistojistě se k ní později ještě několikrát vrátíte, abyste zachytili všechny příběhové nuance.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3079624
Today
This Month
Last Month
All days
290
1526
49209
3079624

Your IP: 3.235.56.11
Server Time: 2021-08-02 05:41:45

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME