Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Jack Campbell - Neochvějný

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Jack Campbell - Neochvějný

Jednou jsem zase otevřel Pandořinu skříňku a nakousl jsem další military sci-fi sérii…

 Naštěstí není až tak dlouhá (zatím) :). Jack Campbell mě zavádí do daleké budoucnosti, v niž proti sobě stojí Aliance a Syndikované světy. Aliance svou válku prohrává, nicméně flotila cestou ke klíčové bitvě nalezla sto let starý modul a velitelé Aliance zjistili, že jeho obsahem je kapitán John Geary, který na počátku války Syndikům poměrně zatopil. Ve flotile zavládne nadšení – legendární člověk, skoro bůh se vrátil v nejtemnější době, aby vyvedl Alianci z temnoty.

John však nemusí bojovat pouze s nepřítelem ale i s uctívači své osoby a i se svými odpůrci. Jenže na to má velmi málo času, protože Syndikové drtivě útočí a právě John musí opět překovat rozpadlou morálku svých spolubojovníků.

Autor si mě lehce získal a i mírně znechutil. Získal si mě hlavně vesmírnými souboji. Prostě jsem dlouho hledal obdobu Navigátora, sice se mi v tomto případě zatím nelíbí postavy (moc ploché, čitelné a hlavnímu hrdinovi se vše daří), ale vesmírná strategie se zakomponovanými souboji zvedá mé hodnocení. Nejvíce mne však štve neustálé omílání Syndikovaných světů a Aliance, prostě Zlo a Dobro, později se to mírně stírá, ale v každé druhé větě mít: „Syndikové“ a „bojujeme se Syndiky“, mi přišlo po pár stránkách poměrně iritující. Doufám, že v dalších knihách to autor trochu omezí. Lehce mne také mrzelo, že zatím nebylo moc planetární akce, vybuchující vesmírné lodě jsou fajn, ale chce to občas i nějakou změnu prostředí a nechce se mi čekat u planety tak jak čekají hrdinové jeho knihy :)

Pro začátek se však jedná poměrně o zdařilé nastartování vesmírné military space opery. Uvidíme, s čím Campbell přijde v dalších pěti dílech této ságy.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742487
Today
This Month
Last Month
All days
249
2136
43111
2742487

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:26:25

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME