Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Neil Gaiman - Dobrá znamení

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Dobrá znamení

Bůh stvořil člověka k obrazu svému...

 Jo, jo jenže člověk je pouhou figurkou na kosmické šachovnici dobra a zla. Po staletí šlo všechno jako na drátkách. Arizafal, anděl a zástupce všeho dobra ponoukal k dobrým skutkům, oproti tomu Crowley, démon podsouval lidem špatné myšlenky a tu a tam zaškodil více než je zdrávo. Oba dva s pravidelnou přesností posílali reporty tam nahoru nebo dolů podle strany, za kterou kopali. Na tom by nebylo nic divného, jen jejich pravidelné obědy doprovázené výměnou informací by měli zůstat před zraky jejich šéfů skryty. Jenže teď je všechno jinak, šéf pekla vyslal nahoru svého potomka, aby započal to gradiózní finále popsané ve všech knihách - Apokalypsu. Démoni jsou mrchy, to víme všichni, a jelikož na Zemi se zdržuje Crowley, vrazíme dítě jemu a on už se postará o výchovu budoucího vládce světa. Problém však nastává, že všechna novorozeňata jsou tak stejná! A právě zde se ten armagedon poněkud zadrhává...

Kniha má několik příběhových linek, které zpočátku vyprávějí své příběhy, aby se v pozdější fázi stmelili do jedné jediné. Mohu tak sledovat počínání tajné aliance hlavních agentů dobra a zla. Tajný kult vymítačů čarodějnic. Okultistku - potomka dávné čarodějnice, která se trefila do všech událostí, armagedon nevijímaje. Nemohu opomenout také nového vládce světa, který o tom tak nějak neví. Vše je protkunto typickým anglickým humorem, jež dává mnoha situacím velmi usměvný a bizardní rozměr.

Zpočátku autor velmi dobře drží příběhovou linku, nicméně čím více ke konci tím více začínají nápady řídnout a chvílemi dochází i na prázdná místa. Na posledních stránkách se humorný román mění na lehce filozofické dílo reflektující lidskou civilizaci. Dokonce se dočkám momentů, ve kterých se mohu domnívat, že jsem se setkal s Ním :).

Jak dopadne velká válka dobra proti zlu? A vůbec nepřirostli ti lidé Arizafalovi a Crowleyimu více k srdci, než jejich vlastní zaměstnavatelé?

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2742530
Today
This Month
Last Month
All days
292
2179
43111
2742530

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:35:38

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME