Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Leoš Kyša - Poutník z Mohameda a Alláhův Hněv

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Leoš Kyša - Poutník z Mohameda a Alláhův hněv

Svět se změnil, vesmír se změnil. Lidé pod vlajkou půlměsíce chtějí smést nevěřící psy…

 Ano změnilo se vše, co člověk zná, avšak pouze v hlavě autora Leoše Kyši, který mi servíruje poměrně neotřelou verzi budoucnosti, v níž vládnou Muslimové. Tak jako se kdysi rozdělovaly státy na Zemi, se nyní dělí planety na několik frakcí. Máme tu Židy, Američany, Rusy a potom ten ostatní odpad v podobě pirátů, žoldnéřů, šlapek, sídlících na planetě Tortuga – hold proč vymýšlet nějaký originální název, že? :) Kdyby někdo hledal Číňany jakožto nejrozšířenějšího lidského zástupce, pak smůla, ti jediný měli dostatek odvahy postavit se vzrůstající moci Kalifátu, avšak dnes jsou ohroženým druhem a z jejich území fouká radioaktivní větřík :).

Hlavním hrdinou je Daniel Kalendra jemuž džihádisté zavraždili manželku a tak nastoupil do Ruské služby, aby jich taky pár odpravil. Po nějakém tom roce se vyšvihl až do pozice tajného agenta Matičky Rusi. Jenže znáte agenty. Ti nezahálejí a není nad to být zároveň agentem Židovským. I když je právě teď v důchodu a poctivě kšeftuje se zbraněmi, mají pro něj právě Židé speciální úkol. Muslimská Federace chce zprovoznit dosud největší vesmírnou loď ve vesmíru a Daniel ji má dopomoci k hladkému dopadu zpět na planetu. Jenže o jeho skutcích se doslechne parta Křižáků – fanatických Amerických křesťanů, kteří unesou jeho dceru, aby jej přiměli k ještě horší akci – přímo na Zemi v srdci Kalifátu.

Leoš Kyša měl originální myšlenku, kterou docela slušně převedl na papír. Jen škoda uspěchaného konce a velkých střihů v ději. Hodně se také spoléhal na vsázení na jednu kartu a pokaždé to hlavnímu hrdinovi vycházelo, což u mě vyvolávalo úsměv – hlavní postava je superman! :) Avšak vysoká čtivost se spoustou akce, hlášek a drsných vizuálů tyto nedostatky dokázala potlačit.

 

V prvním díle autor slavnostně všechny nepřátele pozabíjel, nenechal zabít hlavního hrdinu, který utekl ze Země, avšak jeho činy způsobily, že lehké příměří mezi vesmírnými frakcemi bylo smeteno svištěním torpéd. V současné chvíli se Muslimská federace pere s Američany a Daniel musí narukovat zpět do ruské tajné služby. Aby se nenudil, musí zachránit bývalého čínského vědce, který pracoval pro Muslimy na tajném projektu Alláhův hněv, z planety, na niž právě probíhá jejich invaze.

Když se věci mají zkomplikovat, tak se zkomplikují. Alláhův hněv dokáže zničit celou planetu! Rozvědka musí jednat, avšak Car umírá a jeho syn se hodlá zbavit všech neposlušných agentů, mezi nimiž je i Kalendra.

Poměrně zdařilé pokračování prvního dílu, které trpí stejnými vlastnostmi jako díl předchozí. Velmi uspěchaný konec bych zde potrhl rovnou dvakrát. Prostě to byla od autora ne moc férová věc (chtěl jsem napsat prasárna), avšak vesmír je navržen. Jeho možností jsou velké a já tajně doufám, že když jsou v dnešní době moderní ty trilogie, že se Kyša pochlapí a napíše ještě další díl, aby si zpravil reputaci :) 

Sdílejte tento článek

prechod

2742489
Today
This Month
Last Month
All days
251
2138
43111
2742489

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:30:27

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME