Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Petr Štěpán - Zpovědnice

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover - Zpovědnice

Při hloubání v temných hvozdech internetu jsem narazil na novou knihu Petra Štěpána …

 Petr Štěpán je zpěvákem, hudebníkem, skladatelem a textařem v jedné osobě. Je frotmanem gothic-rockové skupiny XIII.Století, která se vyvinula z punkové skupiny HNF (Hrdinové nové fronty). Jeho abstraktní vize k uším obecenstva nepromlouvají pouze přes jeho písně, ale i přes jeho knihy. Jeho prvotinou byla Kniha Nosferatu (Vampýrská bible), která se stala slušným bestsellerem a v rámci 10 let se dočkala tří reedic - osobně vlastním dvě vydání avšak první vydání se mi zdá o krapánek zdařilejší.

Zpovědnice je knihou přinášející čtenáři gotickou poezii, bizarní povídky i nepublikované texty. Autor mi sděluje své pocity, touhy i syrové konstatování stavu světa. Nemá žádné zábrany a nutí čtenáře jemným avšak naléhavým textem k přejímání jeho dogmat. Nejnověji zde mohu najít i povídky, které nejsou špatné, ale chybí jim hlubší záměr. Štěpán se pouze zaměřil na povrchnost a přímočarost textu bez nějakých kliček tak po pár řádcích víte, o čem text bude a jak to dopadne. Nejlépe vychází povídka Dům s červeným štítem, u které dobře vypiloval námět.

Aby se čtenář nenudil, celá kniha je doprovázena fotografiemi Lenky Schreiberové, na nichž jsou zachyceny její gotické vize přetvořeny dvěma grafickými filtry. Je to příjemné doplnění obsahu, jen těch fotografií by chtělo více a jejich opakování spíše zamrzí.

Všem příznivcům Gotiky a čtenářům zvláštních textů doporučuji! Nahlédněte do temných zákoutí lidských duší a hledání boha v podání Petra Štěpána.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2734465
Today
This Month
Last Month
All days
1006
37225
43638
2734465

Your IP: 3.238.107.166
Server Time: 2020-11-25 14:28:40

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME