Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bill Baldwin - Obležení a Vzdor

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Válka dostává nový rozměr! Nergol Trianik se rozhodl po neúspěšném tažení na Avalon zaútočit na Imperiálního spojence Sodeskayu…

 Naštěstí je u toho náš hlavní hrdina, navigátor a nyní i admirál Wilf Ansor Brim. Sodeskaya a její medvědi mají totiž problém. Jsou sice výtečnými válečníky, kteří mají mraky bojeschopných vojáků, avšak jejich systém velení a vzdušná podpora nestojí za nic. Proto jejich planety tak rychle padají do rukou nepřítele. Nicméně Wilf Brim s jeho přítelem medvědem Nickem Ursisem vymýšlí novou taktiku.

Kniha pokračuje poměrně ve svižném tempu, netrpí hluchým místem a ukazuje i hlavního hrdinu v tak trochu jiném křesle než jen navigátorském. Nechybí spousta soubojů, jak vesmírných tak pozemních. Rozhodně se nenechává předchozími díly zahanbit.

Hodnocení

 

Jak to tak bývá military sci-fi tohoto ražení se velmi rychle čte, a nějak jsem Obležení přelouskal rychleji, než jsem chtěl a skončil jsem u dosud posledního dílu Vzdor. Tato kniha je však několika aspekty rozporuplná oproti ostatním dílům série. Všechny díly překládal jeden autor a tento poslední překládal někdo jiný a jeto sakra znát. Navíc je psána z vlastního pohledu, což je další nezvyk oproti předchozím dílům. Je plná chyb (i přehozených stránek) a ignoruje předchozí díly (otázka jak je na tom originál).

Wilf Brim Kontra-Admirál dostal velení nad základnou Atalanta, kde má za úkol přípravu na invazi do okupovaných území Ligerů. Tento tajný program je vysoce náročný a nebezpečný. Mnohokrát při jeho plnění může přijít o život a navíc mu samotný císař dává další nebezpečný úkol, na jehož konci čeká Brima trpká odměna. Za celoživotní službu musí přetrpět vojenský soud a ztrátu své hodnosti kvůli politické hře Impéria.

Celá sága tak končí poněkud sladkokysele, alespoň v české verzi. V anglické se Bill Baldwin po 12letech odvážil napsat další pokračování, až se ke knize dostanu (snad přes paypal :)) určitě popíšu svůj dojem, který Vzdor poněkud zkazil.

Hodnocení

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2455174
Today
This Month
Last Month
All days
551
41979
42606
2455174

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-28 07:31:07

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME