Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Anime Zimní sezona 2017

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Mno jelikož nestíhám sypat texty z rukávu...

 Rozhodl jsem se u Anime psát vždy takový souhrn toho co jsem v sezóně sledoval. Nevím, jestli se mi to podaří kompletně sesumírovat, ale pro začátek jsem chtěl začít zimní sezonou 2017. Pro našince je to letošní cca leden-březen.

V tomto období jsem sledoval celkem šest sérií, které upoutaly mou pozornost. První z nich byl

Akiba`s Trip The Animation

Příběh je zasazen do čtvrti Akihabara, ráje pro všechny fanoušky mangy a anime. Právě zde číhá nebezpečí a dávnověké zlo, které má moc celou čtvrť a s ním i celý fandom zničit. Hlavním hrdinou se stává Denkigai Tamotsu, který s pomocí tajuplné Mayonaki Matome má ochránit celou čtvrť před zničením.

Série je příjemná akční blbina, která nevybočuje z průměrných kolejí. Za pozornost především stojí pro svůj styl animace a hudební doprovod. Někteří si jako bonus mohou při sledování hrát i stejnojmennou hru na ps4 (nyní již i na pc) podle které série vznikla.

 

 

Dalším pak byl Demi-chan wa Kataritai odehrávající se ve světě, kde vedle lidí žijí i polo-démoni

 Demi-chan wa Kataritai

Pro upřesnění se spíše jedná o mix člověka a nějaké té mysteriózní bytosti jako například upír, sukuba, ledová víla apod. Hlavní postavou v příběhu je učitel a školní biolog Takahashi Tetsuo, kterého vždy tyto bytosti fascinovaly, avšak nikdy neměl možnosti s nimi pracovat. Na svém novém místě s nimi přichází do kontaktu a snaží se řešit jejich každodenní problémy v lidské společnosti. Série je klasické úsměvné slice of life na které se hezky kouká a vás zajímá, jak asi zařazení těchto bytostí do společnosti dopadne.

 

 

 

Konosuba

Co k tomuto seriálu napsat? Tohle prostě musíte vidět! Satou Kazuma je standardní hardcore fan. Jenže jednoho dne úplně blbě umře, aby se objevil před honosnou bohyní, která mu řekne, že se může znovuzrodit v jiném světě, ale že si může vybrat jedinou věc, kterou vezme s sebou. Jeho nenapadne nic lepšího než si vybrat právě bohyni. A ta je pořádně nakrknutá!

Je to další recyklát na provařené téma, jak otaku do fantasy světa přišel. Jenže v tomhle světě jsou všichni tak dokonale praštění, že to autorům přineslo prachy na druhou sérii, jež je neméně praštěná jako ta první. Nečekejte příběh, ale legrace si užijite habaděj!

 

 

 

 

Masamune-kun no Revenge

Přiznám se bez mučení, že já tenhle seriál sledoval jen kvůli ústřední postavě Adagaki Aki, která byla drsná jak šmirgl papír a studená jak psí čumák, ale roztomilá, když tajně, díky svému komplexu, likvidovala tuny jídla. Hlavní postavou však je Makabe Masamune, kterého v minulosti šikanovali kvůli jeho tloušťce a poslední políček mu vrazila právě Adagaki. On však na sobě zapracoval a proměnil se v pana dokonalého a nyní se vrátil zpět s cílem pomstít se. Jenže bude to pomsta nebo láska? To už si budete muset zjistit v této sérii.

 

 

 

 

Kobayashi-san Chi no Maidragon

Tak tohle je nejroztomilejší a nejpozitivnější série celé sezóny a tvrdím si říci i celého roku! Kobayashi je klasická programátorka, která nemá nic jiného kromě své práce. Žije v malém bytečku svůj nudný osamělý život. Do dne, kdy se na párty opije a v parku narazí na zraněného draka, kterému vytáhne meč z jeho útrob, a ještě s ním zachlastá. Při tom mu navrhne ať jde bydlet k ní domů pokud nemá kam jít. Nu a drak ji vyslyší. Transformován do podoby roztomilé Tooru se ke Kobayashi nastěhuje ať chce nebo ne. Jestli tahle úsměvná komedie díky své popularitě nedostane další sérii, tak bych se divil!  

 

 

 

A nakonec si necháme něco drsnějšího.

Youjo Senki

Je to agresivní a krvavé. Je to divně kreslené a kontroverzní. Nicméně blonďatá a modrooká Tanya Degurechaff připoutala do křesla mnoho diváků. Tanya se zrodila v momentě, když jednoho z elitních psychopatických úředníků zabil jeho podřízený. Bytost - Bůh, kterého úředník zavrhl jej znovuzrodil v podobě blonďatého modrookého dítěte nadaného magií. A říše potřebovala pro svoji věc mnoho takových dětí. Pro svou válku. A Tanya je přesně jako ten úředník. Nezná strach ze smrti. Neohlíží se. Zajímá ji jen kariéra a bez milosti zničí každého kdo ji přijde pod ruku ať je to nepřítel i spojenec.

Série má opravdu vypjaté a silné momenty v nichž si uvědomíte, že ta divná kresba se k tomu naprosto hodí. Škoda jen toho zvláštního konce, který autoři neukočírovali.

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4215313
Today
This Month
Last Month
All days
315
9331
39600
4215313

Your IP: 34.228.52.21
Server Time: 2023-12-06 01:45:35

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME