Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kôkaku Kidôtai - Ghost in the Shell (2015)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Ghost in the Shell 2015

Na japonských plátnech se po delší době objevil film Ghost in the Shell…

Popravdě nemohl jsem neodolat a podívat se na nové zpracování této kyberpunkové legendy v podání skvělého Production I.G. Kdo pamatuje vůbec první film a naprosto úžasnou hudbu Kenjiho Kawaie musím hned na začátku zklamat. Hudební podklad se od syrově-drsného kyberpunku posunul na moderní úroveň v podání autora zvaného Cornelius. Zvukově se tím snímek přiblížil spíše dnešním hi-techovým věcem, proto mne ve svém podání moc neoslnil. Popravdě je těžké konkurovat Kawaiovým monumentálním kompozicím.

Za to obrazově studiu Production I.G. nemám co vytknout. Jejich precizní práce je znát na každém detailu. Postavy, jež jsem znal, zůstávají stejné, až na jedinou výjimku – Major Motoko Kusanagi nám ve svém těle trochu omládla a sejdžu se nám vyměnila z Tanaky Atsuko na provařenou Sakamoto Maayu. Zprvu jsem tyto fakty nesl poměrně těžce, jenže po nějaké době jsem došel k závěru, že mladší verze majora je taky kost, ale i přesto je její starší verze prostě srdcovka :)

gits

Poslední věcí, na niž jsem byl zvědav, byl příběh, protože autoři se vždy snažili o vícevrstvou a nejednoznačnou linku. Právě ta komplexnost mne děsně bavila. V tomto snímku dochází pomocí viru „Fire-Starter“ k ovládnutí Ghostů, kteří vezmou rukojmí a diktují si požadavky. Na jejich eliminaci je přizvána Major Kusanagi, jenže to ještě netuší, že jde o klamný tah někoho v pozadí systému. Jak je obvyklé pro Ghost in the Shell, děj se komplikuje, čím více vyšetřování proniká do systému. Odhaluje spiknutí i korupci ve vládních špičkách a na scéně se objevují známé tváře.

gits

Celkově jsem byl po zhlédnutí filmu spokojen, jen mne vadil hudební posun a s tím ruku v ruce zmizela ta drsná, chvílemi i melancholická, atmosféra temného kyberpunku směrem k čistému hi-techu, kterého jsou dnešní filmy i série plné. Tím snímek ztrácí, nicméně stále se jedná o zástupce velmi dobře zpracovaného materiálu. Již se těším na další, jež bude někdy v roce 2017 :).   

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2521160
Today
This Month
Last Month
All days
1247
12229
48932
2521160

Your IP: 3.235.22.210
Server Time: 2020-07-09 14:45:29

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME