Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Avengers: Infinity War

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Vyvrcholení desetiletého snažení Marvelu přichází…

 Když v roce 2008 přišel do kin Iron Man, tak si nikdo ještě nedokázal představit, co vlastně začíná. Prakticky po deseti letech filmových úspěchů u diváků si již Marvel, potažmo Disney může poplácávat ramena za naražení zlaté žíly, jejíž největší valoun právě vyšel v kinech. Vlhký sen všech komiksových fanoušků s názvem Infinity War. Vyvrcholení desetiletého budování MCU – Marvel Cinematic Universe. A jak snímek dopadl?

Úplně na prvním místě musím poblahopřát bratrům Russoovým, kteří dokázali 149minutový snímek s tunou superhrdinů ukočírovat v rámci možností. Za to jim rozhodně poklona patří, ale všechno není tak růžové, jak se z nadšených ohlasů zdá. Máme tu totiž několik dějových linek, které mezi sebou přeskakují a spoustu postav, jež se perou o divákovu pozornost. A filmová stopáž je neúprosná. Největším problémem je to, že některé postavy vám zmizí z dohledu třeba i na třičtvrtě hodiny a mezitím se změní dvě i tři dějové linky. Protože je tu i záporák a ten musí také dostat svůj prostor. Paradoxně Thanos, jak se ultimátní záporák jmenuje, z celého filmu funguje nejlépe, a dokonce má i motivaci vycházející z jeho životních zkušeností. Postava je sice digitální, ale Josh Brolin ji nalmuvil opravdu skvěle. Já tu o záporáku a přesně jako ve filmu jsem zapomněl na postavy, které se nám vypařili před třičtvrtě hodinou! Tohle šlo udělat přeci jen o trochu lépe, ne?

Co mne však dohánělo k šílenství byla ta spousta superhrdinů, s nimiž se ve většině pracovalo úplně špatně. Nejen z pohledu jejich nasazení ale i zpohledu jejich schopností. Když vezmu trio Kapitán Amerika, Black Window a Falcon. Proč tam vlastně byly? Jejich víceméně statické výstupy s jednou bitkou, když nepočítám tu ve Wakandě byly naprosto zbytečné. Navíc Black Window s blonďatýma vlasama? A kdo začně něco remcat o tom, že se skrývali, proto blondýna a cap vousy. No táák… Dalšími postavami byly Black Panther a Bucky. Black Panthera ještě pochopím, protože přeci jen se část děje odehrávalo ve Wakandě, ale Bucky byl na plátně kolik? Pět minut? Zde mi již opravdu přišlo, že si autoři potřebovali odškrtnou boxíky s postavami. Největší duem, které mne vyloženě nakrklo však byla dvojce Scarlett Witch a Vision. Zde se totiž mohutně škrtalo v jejich schopnostech, a to tak brutálně až mi bylo do breku jako z jejich vztahu. Všem doporučuji mrknout na jejich schopnosti. Myslím si, že speciálně Scarlett Witch by sama (!) na Thanose měla.

Zajímavě se však pracovalo se Strážci Galaxie, avšak i zde byly úspěchy spíše ambivalentní. Naprosto skvělá linka s Gamorou stála proti strašné Star Lorda nebo abych byl přesnější proti tomu, jak byla postava v tomto snímku napsána. A na konec si záměrně nechávám ty nejlepší kousky. Trojice (nepočítaje další hrdiny) Iron Man, Dr. Strange, a Spiderman mi sice na dlouho zmizelo z očí, ale svůj výstup si dokázalo vynahradit, a tak se usadilo na třetí úspěšné příčce. Kdyby se však povedlo to, čeho se autoři nakonec lekli, pak bych se nebál jít výš. Druhé místo si pro sebe jednoznačně ukradla Trojice Thor, Rocket a Groot. Speciálně na Thorovi autoři zatraceně zapracovali a tu linku bylo radost sledovat! Nu a trůn s prvním místem si pro sebe paradoxně ukradl samotný záporák Thanos, protože proto :).

Nemohu se také nevyjádřit k úmrtím některých hrdinů, kterážto byly ohlášené a diváctvo je očekávalo i typovalo. Jenže jako, no, abych se nějak bez koktání vyjádřil, mne dostala pouze jedna (!) tragická smrt. Zbytek byla docela velká trapárna, při nichž mi vytanul na mysli refren písně Kletba od Masters Hammer: "Každej z nás se dočká, i rozptylová loučka" :). Beztak je oživý, protože jsme v komiksech a tam se přeci neumírá.

Celkově šlo o docela dobrý blockbuster s vysokou stopáží, na který však už musíte mít něco nakoukáno nebo načteno, jinak se nechytnete. Snímek však nijak nevybočoval z nastolených letitých standardů. Ničím vyloženě nepřekvapil a v něčem spíše rozladil.

{jcomments on}

All Photos © Walt Disney Studios Motion Pictures

 

Sdílejte tento článek

prechod

4345715
Today
This Month
Last Month
All days
238
32018
41671
4345715

Your IP: 3.239.57.87
Server Time: 2024-03-29 01:47:50

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME