Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Samsung Galaxy S (s porovnáním s HTC TD2)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Samsung Galaxy S

Kdysi jsem sliboval nějaké to písmo o HTC Touch diamond 2, avšak jak čas letí, na vše jsem tak trochu pozapomněl, avšak nyní jej zmíním v porovnání se Samsungem Galaxy S…

Vždy jsem byl příznivcem Sony Ericssona. Měl jsem za sebou tři jdoucí série telefonů, ale v jedné chvíli to prostě vyhrála Asie, nejen díky slušnému zpracování, vybavení, ale i ceně. Vždyť před rokem HTC TD2 stálo hluboko pod deset tisíc a tehdy první Xperie se prodávala za 12. Nu a jakoby to byl počátek období, kdy jsem si začal uvědomovat (nejen já), že Evropanům (Nokia, SE) ujíždí vlak a to hodně rychle. Tehdy jsem ohrnoval nad mobilními telefony Samsung nos. Jenže dnes je situace jiná a dnes tu ve smartphonech lidé vezmou především HTC, Samsung a jim podobné značky, prostě takový přístroj, který jim má co nabídnout a je za slušnou cenu.

Provnání Ploch

Již týden mám možnost hrát si se Samsungem Galaxy S a porovnávat jej s HTC HD2. V prvé řadě musím zmínit, že Galaxy má Android (v základu 2.1), který jsem přeflashoval na verzi 2.2 (Froyo).

Flashování Androida

HTC má Windows mobile 6.5 professional s poslední romkou (Manila, tuším 2.5). Po hardwarové stránce, jsou na tom takto:

 

Galaxy S

HTC TD2

Procesor

Samsung 1Ghz

Qualcom 528MHz

Ram

512MB

288MB

Uživatelská paměť

8GB + mSDHC

512MB + mSDHC

Displej

4“ AMOLED 800x480

3,2“ TFT LCD 800x480

Barvy

16 milionů

65 tisíc

Ve zpracování šasi má samozřejmě převahu HTC, protože Samsung je přeci jen plastovější a nezdá se tak bytelný.

První, co mě na Galaxy S ohromilo, byl displej. Jedním slovem – úchvatný. Obří rozměry s krásnými sytými barvami a černá je skutečně černá! HTC oproti tomu vypadalo mrňavé a barvy bledé a nevýrazné. První chybu, kterou jsem však nalezl, byla u Galaxy neexistence indikační LED diody, takže pokaždé člověk musí koukat, jestli někdo nevolal, nepsal apod. Částečně se vyřeší aplikací zvanou NoLed, která indikuje zmeškané věci, avšak drasticky ubírá na živnosti baterky.

Menu s ikonami

Hudební přehrávače

Kromě rozdílu v displejích je hlavní rozdíl, jak jsem již zmínil, mezi operačními systémy. Byl jsem zvědav, jaké pohodlí mi Android přinese. Kupodivu ihned jsem si zvykl a po krátkém přemýšlení, co potřebuji, jsem vždy zapátral v Android marketu a měl jsem patřičné rozšíření doma. WM a jejich Marketplace mi v tu chvíli připadlo jako směšné bez možnosti alternativy.

Android market

Jak jsem se postupně dostával do vod Androida, zjistil jsem, že ne všechno je naprosto ideální. Sice mám výběr, ale někdy tři přehrávače jsou moc, jen proto, aby jeden přehrál tenhle formát a další zas jiný. Ve WM mi stačil jen jeden. Hold svoboda má svá negativa…i když o svobodě se moc mluvit nedá. Ve WM jsem byl zvyklý připojovat síťové jednotky, abych mohl přehrávat ze síťového disku. U Androida? Pche, prošel jsem mraky diskuzí a všude jen DLNA nebo podobné ptákoviny, což jsem nechtěl. Pak jsem si uvědomil, že to je linux, který mountuje jednotky, jenže k mountu je nutno mít práva root. Tady nastal problém. Většina telefonů nepodporuje root a musí se to oklikou (ať již flashem nebo jiným programem) zajistit. Pátral jsem, až jsem našel. Narootoval jsem telefon (což je prý proti kupním pravidlům, jenže jak to má člověk udělat? :/). Jenže i tak to nefungovalo a tak jsem pátral dál a zjistil, jsem, že musí být v jádře nebo někde ve složce externě moduly *.ko. Další čas mne stálo, než jsem našel ty kompatibilní a celou tu hrůzu rozchodil. Ano, nakonec mountování funguje, ale oproti dvěma klikům na WM je to tak trochu děs :).

Navigace

Čtení komixů

Když jsem se z této zkušenosti oklepal, testoval jsem dál a zjistil jsem, že každý z OS má své výhody a nevýhody. Hlavní nevýhodou WM je asi, již zastaralost a zaměření spíše do korporátní sféry a násilné portování na ovládání prsty. Android je oproti tomu multiplatformní, takže jej využijete k zábavě i při práci a je již od začátku navržen na ovládání prsty. Co je naprosto fantastické, je hlasové vyhledávání na googlu. To však bledne, před možností nechat si telefonem číst své oblíbené knihy. Sice je hlas tak trochu robotický, ale mám zkušenosti již z PC kde je použit naprosto stejný hlas.

Hlasové čtení na Adroidu funguje :)

Hraní her. Unreal Engine :p

Na podzim minulého roku, jako odpověď na iOS a částečně na Android, vyšel Windows Phone 7, ale po tom, co jsem si přečetl, vyzkoušel, jsem zjistil, že to je ZATÍM funkčně naprostá katastrofa. Naproti tomu se mi ve WP7 jednoduchost MetroUI líbí. Chápu, že se najdou hlasy proti, ale ve své podstatě na co miliardu widgetů, když stejně nejčasněji voláme, smskujeme, posloucháme hudbu, díváme se na filmy, fotíme?

Takové dloubnutí pro všechny strany. MetroUI na Androidu ;)

Nakonec mohu říci, že u mne Android i s Galaxy S, přes různé zádrhele (člověk si užil i při nastavování svého zvuku pro sms :)) zabodoval.

PS. Omlouvám se za kvalitu fotografií, přeci jen se fotí mobilama a světlo nebylo nejlepší :).

Sdílejte tento článek

prechod

4345252
Today
This Month
Last Month
All days
2360
31555
41671
4345252

Your IP: 44.200.249.42
Server Time: 2024-03-28 16:04:03

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME