Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

František Kotleta - Rázová Vlna

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Razova Vlna

Se zimou přišla i rázová vlna...

 František Kotleta přichází do třetice se svou vizí postapo světa. Po prvním díle, který byl spíše ještě takové menší urban postapo a dvojce, kde čtenářům ukázal širší svět s jeho krásami po nukleární apokalypse. Přichází netrpělivě - díky brutálnímu (co by jiného měl člověk čekat od řezníka, že?) cliffhangeru na konci dvojky - očekávaná trojka.

Svět se po předchozím díle ani trochu nezměnil. Stále je tak šedivě depresivní, plný deště, radioaktivity a spálených měst. Byl však obohacen o několik právě letících raket Satan na Japonsko a hlavní hrdiny, kteří se je nejenže snaží zničit, ale zároveň se musí dostat ze základny plné fanatiků. A to je teprve začátek.

Autor nám postupně přitvrzuje ve všech směrech. Nechutnosti kultu fanatiků stoupají. Sexu geometrickou řadou přibývá, protože konec může přijít kdykoliv. A malé půtky s nepřáteli v podobě přestřelek a nějakého toho podřezávání vygradují v masivní bitevní vřavu vypadnuvší jako z military scifi, tentokráte okořeněnou velkou dávkou patriotismu (není to podle dnešního jazyka politické korektnosti náckovství? :)).

Po všech stránkách kniha splnila očekávání, ačkoliv jsem tajně doufal, že se Franta překoná. To se nestalo. Autor odvedl svou standardní bruntálskou řezničinu, na kterou jsou čtenáři zvyklí, ani o píď katany méně. Knize však, podle mého názoru, ubírají body poslední uspěchané stránky a samotný macešský závěr. Završení postapo trilogie však rozhodně stojí za přečtení!

 

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

prechod

1790283
Today
This Month
Last Month
All days
247
15765
18854
1790283

Your IP: 34.224.102.60
Server Time: 2019-01-23 03:31:08

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME